نخستين جشنواره

 برتربن آثار چاپي ، بسته بندي و صنايع و ابسته 

 استان خراسان رضوي

 در مورخه پنج شنبه 17/12/91

با حضور جناب آقاي دكتر اسماعيلي

معاونت محترم فرهنگي و رياست شوراي سياستگذاري صنعت چاپ و بسته بندي كشور

 و جناب آقاي مهندس علمشاهي

مدير كل چاپ و نشر

 و اعضاي  شوراي سياستگذاري صنعت چاپ و بسته بندي

 با حضور مقامات محلي

 از ساعت 16

در تالار بزرگ همايشهاي نور

 واقع در خيابان آبكوه بين آبكوه 2-4 مقابل پمپ بنزين سعد آباد

 برگزار مي شود 

 


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : شنبه ۱۲ اسفند۱۳۹۱ | | نویسنده : سعید امیدوار |

پنجشنبه ،17اسفند صورت می گیرد

تقدیر از برگزیدگان نخستین جشنواره مسابقات چاپ خراسان رضوی

 

در نخستین دوره از مسابقات تخصصی صنعت چاپ خراسان رضوی بیش از900 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده و هیات داورانی متشکل از داوران کشوری و فعالان چاپ و بسته بندی خراسان رضوی سه شنبه و چهارشنبه (15 و16 اسفند) به داوری این آثار می پردازند.

  اولین دوره از مسابقات چاپ خراسان رضوی پنجشنبه(17 اسفند) این هفته در شهر مشهد برگزار می شود و داوری آثار رسیده سه شنبه و چهارشنبه صورت می گیرد.

رضا رضایی، رییس هیات داوران مسابقات تخصصی جشنواره صنعت چاپ کشور به اخبار چاپ  گفت: در نخستین دوره از مسابقات تخصصی صنعت چاپ خراسان رضوی بیش از900 اثر به دبیرخانه جشنواره رسیده و هیات داورانی متشکل از داوران کشوری و فعالان چاپ و بسته بندی خراسان رضوی سه شنبه و چهارشنبه  (15 و16 اسفند) به داوری این آثار می پردازند.

به گفته رضایی برترین های چاپ و بسته بندی نخستین مسابقات تخصصی جشنواره صنعت چاپ خراسان رضوی پنجشنبه با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی معرفی و تقدیر می شوند.

رضایی گفت: براساس برنامه ریزی های اتحادیه چاپخانه داران خراسان رضوی سه اثر به صورت ویژه تقدیر می شوند و به آثار برتر تندیس و لوح اهدا می شود.

به گفنه رییس هیات داوران مسابقات تخصصی جشنواره صنعت چاپ کشور این آثار در بخش های افست، مدیریت پروژه های چاپی ، پیش از چاپ و پس از چاپ داوری می شوند.

رضایی با اشاره به حضور 40 نفر از اساتید برجسته دانشگاه، خبرگان و صاحبنظران حوزه های چاپ و بسته بندی در گروه داوری مسابقات تخصصی در سطح کشوری و مسابقات استان های قم، قزوین و خراسان رضوی گفت:  حضور و همکاری افتخاری این جمع صمیمی و پر تلاش و داوری خالصانه جای تقدیر و تشکر بسیار دارد.

نخستین مسابقات تخصصی جشنواره صنعت چاپ استان خراسان رضوی در حالی برگزار می شود که برای نخستین بار به سه اثر به صورت ویژه با اهدای سه سکه  هر کدام 40 گرم طلا، نقره و برنز تقدیر می شود.

 

منتشر شده توسط اخبار چاپ در تاریخ ۱۳۹۱ شنبه ۱۲ اسفند

 


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد
برچسب‌ها: نخستين جشنواره آثار برتر چاپي

تاريخ : شنبه ۱۲ اسفند۱۳۹۱ | | نویسنده : سعید امیدوار |

رئيس اتحاديه چاپخانه داران استان:
صنعت چاپ خراسان رضوي با تکنولوژي روز دنيا فاصله چنداني ندارد
خراسان رضوي - مورخ پنج‌شنبه 1391/12/10 شماره انتشار 18353

رئيس اتحاديه چاپخانه داران خراسان رضوي گفت: صنعت چاپ اين استان با تکنولوژي و فناوري روز دنيا فاصله چنداني ندارد.

علي مغاني در گفت و گو با ايرنا افزود: هم اکنون در خراسان رضوي 273 واحد چاپي و مجموعه هاي وابسته وجود دارد که در مجموع دو هزار و 500 دستگاه ماشين آلات فعال و سه هزار و 500 کارگر و نيرو دارند.

وي با بيان اين که در مشهد براي کشورهاي لبنان و افغانستان کتاب چاپ مي شود، گفت: متولي ارائه خدمات فني و مهندسي به هرات افغانستان نيز هستيم و در چاپ و نشر اين منطقه نقش و حضور مستقيم داريم.

او افزود: صنعت چاپ، صنعتي فراگير است و هر محصولي اعم از کشاورزي، دامي، صنعتي، دارويي و غذايي که در استان توليد مي شود، نيازمند چاپ و بسته بندي است و اگر اين بخش نباشد دچار مشکل مي شوند.

وي اظهار داشت: با توجه به اينکه مشهد پايتخت معنوي و قطب دوم صنعت چاپ و نشر کشور است، هيات دولت در سفر دوم خود به خراسان رضوي، ايجاد شهرک چاپ و نشر در اين استان را تصويب کرد.

وي گفت: ايجاد اين شهرک سال گذشته آغاز شده و تاکنون 180 ناشر و چاپخانه دار نيز براي استقرار در اين شهرک ثبت نام کرده اند.او افزود: در صورت تسريع در راه اندازي اين شهرک، نمايشگاه دايمي قرآن و ادعيه نيز در آن ايجاد مي شود.


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : پنجشنبه ۱۰ اسفند۱۳۹۱ | | نویسنده : سعید امیدوار |


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : پنجشنبه ۱۰ اسفند۱۳۹۱ | | نویسنده : سعید امیدوار |
260 ميليارد ريال صرف چاپخانه قرآن كريم آستان قدس رضوي شده است

رئيس هيأت مديره موسسه چاپ آستان قدس رضوي:
260 ميليارد ريال صرف چاپخانه قرآن كريم آستان قدس رضوي شده است
رئيس هيأت مديره موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوي گفت: 260 ميليارد ريال صرف تجهيز و ساخت مركز بين‌المللي چاپ و نشر قرآن كريم شده است.
به گزارش پايگاه اطلاع‌رساني آستان قدس رضوي، امير خوراكيان در مراسم افتتاح مركز بين‌المللي چاپ و نشر قرآن كريم افزود: در راستاي تأمين تجهيزات فني در اين مركز سيستم پيشرفته پيش از چاپ و يكپارچه‌سازي با فرايند چاپ تهيه شده است.
وي تصريح كرد: در اين چاپخانه يك دستگاه ماشين چاپ دو ورقي دو رو چاپ هشت رنگ با برج ورني و ماشين چاپ 5/4 ورقي پنج رنگ براي چاپ‌هاي نفيس به همراه تعدادي ماشين ديگر براي چاپ‌هاي متنوع به مجموعه اضافه شده است.
خوراكيا از به كارگيري سيستم‌هاي بسيار پيشرفته و تمام اتوماتيك صحافي جلد نازك و جلد سخت با سرعت زياد براي نخستين بار در كشور در اين چاپخانه خبر داد.
وي خاطر نشان كرد: در حال حاضر ظرفيت اين چاپخانه، صحافي حداقل 10 ميليون نسخه كتاب شامل پنج ميليون جلد سخت و پنج ميليون جلد نازك رسيده است.
خوراكيان مساحت اين چاپخانه را حدود 23 هزار مترمربع معرفي كرد و گفت: مركز بين‌المللي چاپ و نشر قرآن كريم با زيربنايي حدود 12 هزار مترمربع در شهرك صنعتي چهارطاقي قرار گرفته است.
وي به ترسيم سند چشم‌انداز آستان قدس رضوي در آغاز دهه چهارم انقلاب اسلامي در خصوص چاپ و نشر قرآن كريم اشاره كرد و اظهار داشت: اين مركز به منظور تأمين نيازهاي فكري و معنوي جهان اسلام و زائران ايراني و غير ايراني حضرت ثامن الحجج(ع) را به عنوان مهم‌ترين هدف برگزيده است.
دبير شوراي عالي فرهنگي آستان قدس رضوي در ادامه افزود: بايد توان فني موسسه چاپ و انتشارات آستان قدس رضوي براي تحقق اهداف و همچنين متناسب با گستردگي فعاليت‌هاي فرهنگي اين نهاد و نياز روز جامعه ارتقا يابد تا امكان چاپ نسخ نفيس قرآني با بهترين كيفيت و انتشار قرآن با انواع ترجمه‌ها و بهترين ويژگي از نظر خط، چاپ و صحافي فراهم شود.


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : یکشنبه ۲۱ اسفند۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
نايب رئيس اتحاديه بسته ‏بندي جهاني در گفت‌وگو با ايسنا خبر داد:
همکاري ترکيه و ايران در تاسيس اتحاديه چاپ و بسته‏بندي اکو

سرويس: بازرگاني
1390/11/08
01-28-2012
10:50:07
9011-03218: كد خبر

خبرگزاري دانشجويان ايران - تهران
سرويس: بازرگاني

نايب رئيس اتحاديه بسته‏ بندي جهاني از حضور خود در ايران براي شرکت در دومين نمايشگاه چاپ و بسته‏ بندي کشورهاي عضو اکو و مذاکره با فعالان اقتصادي کشورمان در آينده اي نزديک خبر داد.

دوغان اربک، نايب رئيس اتحاديه بسته‏ بندي جهاني و رئيس اتحاديه سراسري بسته‏ بندي ترکيه در گفت‌وگو با خبرنگار اصناف خبرگزاري دانشجويان ايران (ايسنا)، همچنين افزود: ايران به همراه ترکيه و پاکستان در حوزه چاپ و بسته‏ بندي از پيشرفته ترين کشورهاي منطقه هستند و همين نکته نشان‌دهنده ضرورت همکاري گسترده کشورهاي ما با يکديگر است.

وي با ابراز اميدواري نسبت به توسعه همكاري تركيه و ايران در حوزه‏هاي صنعتي از جمله چاپ و بسته‏ بندي گفت: اميدوارم با برنامه ريزي مناسب بتوانيم روز به روز همکاري هاي ترکيه و ايران را در حوزه‏هاي صنعتي از جمله چاپ و بسته‏ بندي توسعه دهيم و به عنوان الگوي کشورهاي منطقه شناخته شويم.

اربک با بيان اينکه به دعوت رئيس نمايشگاه چاپ و بسته‏بندي اکو به ايران مي‌آيد تصريح کرد: هفته گذشته جلسه بسيار خوبي در ترکيه با جلال ذکايي براي بررسي نوع همکاري کشورهاي عضو اکو در حوزه چاپ و بسته‏بندي داشتيم و در آن نشست قرار شد همراه با برگزاري اين نمايشگاه در ايران مذاکرات در اين حوزه را ادامه دهيم.

نايب رئيس اتحاديه بسته‏ بندي جهاني افزود: در روزهاي گذشته در جريان برنامه‏ ريزي ايران براي تشکيل اتحاديه سراسري چاپ و بسته‏ بندي اکو قرار گرفته‏ ايم و اميدوارم بتوانيم حضور موثري نيز در اين تشکل منطقه‏اي داشته باشيم.

به گفته اربک اين تشکل مي‏تواند نقش مهمي در تسهيل روابط اقتصادي کشورهاي منطقه با يکديگر ايفا کند.

گفتني است كه دومين نمايشگاه بين المللي چاپ و بسته‏ بندي كشورهاي عضو اكو 19 تا 22 بهمن در مركز امور نمايشگاهي خراسان رضوي برگزار مي‏شود.

شايان ذكر است كه كشورهاي ايران، ترکيه، افغانستان، پاکستان، آذربايجان، ازبکستان، تاجيکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقيزستان عضو پيمان اقتصادي اكو هستند.

انتهاي پيام


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : شنبه ۸ بهمن۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
طرح آموزش ملي صنعت چاپ کلید خورد
تاریخ درج : ۱٣ دی ۱٣۹٠ ٠۱:٠۱

دفتر امور چاپ وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی با انتشار اطلاعیه‌ای ثبت‌نام از متقضیان حضور در اولين دوره‌ آموزش ملي صنعت چاپ را آغاز کرد.

براساس این اطلاعیه کليه شاغلان، مديران و سرپرستان، دانشجويان و فارغ التحصيلان صنعت چاپ، در استان‌هاي تهران و خراسان رضوي می‌توانند در این دوره‌ها که با حمایت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و همکاری مراکز آموزشی معتبر اجرا مي‌شود، شرکت کنند.

در اين طرح، دوره‌هاي مديريت چاپخانه، تِرام و رنگ، كنترل فايل‌هاي گرافيكي، كنترل كيفيت چاپ، سرويس و نگهداري ماشين‌آلات چاپ، اپراتوري ماشين چاپ افست، آب و مرکب و اپراتوري ليتوگرافي آموزش داده می‌شود و متقاضيان شرکت در دوره‌ها مي‌توانند با مراجعه به اتحاديه‌هاي صنفي مربوطه و يا دفتر امور چاپ نسبت به دريافت فرم تقاضاي ثبت‌نام و  ثبت‌نام اوليه در دوره هاي مورد نظر اقدام کنند. 
 علاقمندان می‌توانند فرم تقاضای ثبت‌نام و جدول مربوط به هزینه‌ و اطلاعات دوره‌های مختلف را از اینجا دریافت کنند.
نشاني کامل محل‌های ثبت‌نام نیز بدین شرح است:
1-    دفتر امور چاپ، ميدان بهارستان، خ کمال‌الملک، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، طبقه اول، اتاق 169؛  تلفن: 60-33966159
2-    اتحاديه چاپخانه‌داران تهران، خ انقلاب، خ نجات الهي جنوبي، خ شهيد محمدي، شماره 46، طبقه پنجم 88809813
3-    اتحاديه سازندگان کليشه و ليتوگراف مهر و پلاک و چاپ اسکرين، خ انقلاب، بين پل چوبي و پيچ شميران، ابتداي خ صفي عليشاه، بعد از کوچه تهراني دست چپ، پلاک 1 جديد، طبقه 2، تلفن: 77522252
4-    اتحاديه صحافان، خ پانزده خرداد، پامنار، کوچه مشير الخلوت شرقي، پلاک 12، تلفن: 33959548
5-    اتحاديه صادر کنندگان صنعت چاپ: خ انقلاب، خ استاد نجات الهي جنوبي، خ شهيد محمدي، شماره 46، طبقه 4،
 تلفن: 8- 88916135
6-    اتحاديه صنعت چاپ خراسان رضوي، مشهد، بلوار شهيد قرني25، بعد از چهار راه اول دست راست قطعه 4،
تلفن: 0511-7256875
 

موضوعات مرتبط: آموزش چاپ ، اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : سه شنبه ۱۳ دی۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
مغاني: پکو، آبروي ايران است
 

شهر مشهد امسال نیز میزبان دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو است و دست‌اندرکاران بخش‌های مختلف این شهر در تدارک برپایی نمایشگاه هستند. یکی از افراد فعال و پیگیر برنامه‌های این نمایشگاه، علی مغانی است که رياست اتحاديه صنعت چاپ خراسان رضوی را  بر عهده دارد.
 
 با مغاني كه امسال به نحوي ميزبان نمايشگاه است گفت و گو كرده‏ايم.
 
به نظر شما برپایی نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی پکو چه تاثیری بر روند کاری چاپخانه‌داران کشور دارد؟
پکو  نمايشگاهي بين‌المللي است و مخاطبان آن کشورهای آسياي ميانه مانند افغانسان، قرقيزستان، پاكستان و... هستند. اغلب آنها به غير از تركيه از امكانات چاپي خوبي برخوردار نيستد و مخاطبان خوبي برای چاپخانه‌داران کشور هستند. در دوره گذشته بسیاری از چاپخانه‌داران قرقیزستانی گله‌مند بودند که وقتی این همه امكانات خوب چاپی در کشورتان دارید، چرا اطلاع‌رسانی نکردید. بسیاری از ما خبر نداشتيم. معتقدم باید برای آشنایی از امکانات و ملزومات چاپی کشورهای منطقه از نزديك تعامل و بازديد داشته باشيم و امكانات یکدیگر را ببینیم، این کشورها توانایی‌های ما را ببینند و در مقابل ما هم نیازهای آنان را بسنجیم و بر اساس آن برنامه‌ریزی کنیم.
 
آیا یک چاپخانه‌دار می‌تواند تنها با برپایی این نمایشگاه به نیازهای کشورهای منطقه آشنا شود؟
ببينيد، يك چاپخانه‌دار نمی‌تواند در یک زمان به هفت كشور سفر و از صنعت چاپ این کشورها بازدید کند، زیرا اجرایی شدن این موضوع نیازمند ارتباطات گسترده بین‌المللی، همچنین صرف هزينه، وقت و انرژي فراوانی است اما نمايشگاه یک محل عمومي است كه افراد می‌توانند در آن مخاطبان خود را پيدا ‌كنند،  همچنین نيازها و امكانات کشورهای دیگر را بسنجند و  با نمایندگی‏هاي چاپ کشورهای دیگر نیز ارتباط‌های خوب و مستمری برقرار کنند.
 
پس به عقیده شما، این نمایشگاه می‌تواند صادرات صنعت چاپ کشور را گسترده کند؟
 
قطعا همین‌طور است. ایران توانمندی‌های چاپ و بسته‌بندی بسیار زیادی دارد که علاوه بر داخل می‌تواند در کشورهای دیگر نیز اجرایی شود. ایران می‌تواند در صادرات صنعت چاپ گام‌های خوب و مثبتی بردارد و در این میان نمایشگاه پکو فرصت مناسبی ایجاد خواهد کرد.
 
در این میان توانايي‌هاي چاپی ايران در بخش‌های مختلف تا چه میزان موثر است؟
با توجه به حجم ماشين‌ها در بخش خصوصي و دولتي در ايران، می‌توان گفت کشور ما به خوبی می‌تواند نیازهای چاپی برخی از این کشورها را تامین کند. این توانایی در خراسان رضوی هم رنگ دیگری دارد. ظرفیت بالقوه‌اي در این استان وجود دارد که می‌توان از طريق اداره كل فرهنگ و ارشاد اسلامی، معاونت فرهنگي وزارتخانه و نیز وزارت آموزش و پرورش کارهای بزرگ و ویژه‌ای انجام داد. مثلا با توجه به تعداد ماشین‌آلات لیتوگرافی، چاپ و صحافی می‌توان رایزنی‌هایی انجام داد که كتاب‌های درسي سهميه استان خراسان و مثلا سه استان همجوار را چاپ كنند و این کار برای استان‌های قم و تهران هم به نسبت گستردگی انجام شود.
 
به عقیده شما آیا این امکان می‌تواند برای چاپ کتاب‌های درسی کشورهای منطقه و اکو هم فراهم شود؟
قطعا. کشورهای افغانستان، قرقيزستان و پاكستان ظرفیت چشمگیری برای چاپ کتاب‌های درسی ندارند و استان خراسان رضوی به دلیل نزدیک بودن مسافت، اين توانایی را دارد که نياز آنها را برآورده سازد.
 
به نظر شما چرا نمایشگاه چاپ کشورهای عضو اکو در استان خراسان رضوی و با محوریت شهر مشهد برگزار می‌شود؟
مشهد پايتخت معنوي ايران است و وجود بارگاه مقدس امام رضا(ع) باعث می‌شود كشورهاي آسيانه ميانه که اغلب آنها مسلمانان شيعه هستند، انگيزه بیشتری براي حضور در شهر مشهد داشته باشند تا رفتن به شهرهای دیگر ایران. از سوی دیگر خراسان رضوی با سه كشور هم‌مرز است و اغلب اين کشورها به مشهد پرواز مستقيم دارند. ما با کشورهای پاكستان، افغانستان و تاجيكستان هم‌مرزيم و اين از نقاط مثبتي است كه در مشهد وجود دارد و در هيچ استاني نيست. از سوی دیگر مکان برگزاری نمايشگاه مشهد نیز بين‌المللي است و تنها نمايشگاهي است كه بسیاری از برگزارکنندگان نمایشگاه آن را قبول دارند، زیرا سازه ساختماني آن خوب و مناسب است و برای برپایی یک نمایشگاه بین‌المللی از استانداردهای لازم و مناسب برخوردار است.
 
کمی درباره ویژگی‌های نمایشگاهی این مکان برایمان بگویید.
در این نمایشگاه حدود 15 هزار متر مربع فضاي مسقف نمايشگاهي است و از سوی دیگر امكانات مختلف آن به‌روز است و مانند اغلب مکان‌های نمایشگاهی دیگر، قديمي و فرسوده نيست. از سوی دیگر مشهد یکی از قطب‌های صنعت چاپ كشور است و با برگزاری نمایشگاه در مشهد بازديدكنندگان نيز می‌توانند علاوه بر زیارت حرم علی‌بن‌موسی‌الرضا(ع) از نزدیک با جدیدترین دستاوردهای چاپی منطقه آشنا شوند.
 
دیگر امکانات برپایی نمایشگاه در شهر مشهد چیست؟
از سوي ديگر 60 درصد كل هتل‌ها و مهمان‌پذيرهاي كشور در شهر مشهد است و اين امكان خوبي برای جانمایی مسافران است. فرودگاه بين‌المللي شهر مشهد هم هر روز پذیرای افراد زیادی از شهرها و کشورهای مختلف است. علاوه بر آن هر روز قطارهای زیادی به مشهد رفت و آمد دارند؛ امکانی که برای بسیاری از شهرهای دیگر کشور چندان فراهم نیست.
 
 لطفا کمی هم درباره علل تغییر زمان برگزاری نمایشگاه بگویید.
معتقدم بايد برای برگزاری یک نمایشگاه بین‌المللی، از تقويم‌هاي نمايشگاهي این حوزه در سراسر جهان یا حداقل منطقه باخبر بود تا از همسوگرایی و موازی‌کاری جلوگیری شود. برای نمایشگاه دوم پکو چند عامل باعث تغيير شد؛ نخست اينكه همزمان با تاسوعا و عاشوراي حسيني بود؛ روزهایی که بسیاری از افراد درگير مراسم عزاداری برای سالار شهیدان هستند. از سوی دیگر برپایی این نمایشگاه در فاصله کوتاهی با نمايشگاه چاپ شانگهاي در آبان‌ماه قرار داشت. در سومین مرحله، نزديكي زماني به نمايشگاه چاپ تهران موجب شد دست‌اندرکاران و برگزارکنندگان نمایشگاه برای تغییر زمان چاره‌ای بیندیشند. از سویي با توجه به اعلام آمادگي چند شرکت چینی و حضور آنها در نمایشگاه شانگهاي به نوعی برپایی نمایشگاه در آبان‌ماه چندان مناسب نبود.
 
در این میان احتمالا برپایی نمایشگاه پکو نیازمند تبلیغات و رایزنی‌های گسترده‌ای بود که در این زمان محدود امکان‌پذیر نبود!
دقيقا. نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اكو نیازمند زمان و کار چهره به چهره است. بسیاری از کشورها برای برگزاری نمایشگاه‌های خود برنامه‌ریزی‌های گسترده‌ای انجام می‌دهند که پکو می‌تواند با الگوگیری از آنها، کارهای خود را دنبال کنند. برپایی سمینارهای آشنایی با نمایشگاه، اعزام نیرو به کشورهای مختلف برای تبلیغات و... از جمله کارهایی است که در فاصله زمانی برگزاری نمایشگاه انجام می‌شود. در این میان شورای برگزاری نمایشگاه هم برنامه‌های گسترده‌ای را در دست اقدام دارد. مثلا در نمایشگاه شانگهای رایزنی‌های گسترده‌ای برای حضور چاپخانه‌داران این کشور در پکو انجام شد. علاوه بر آن در تعامل با سفرای کشورهای قرقيزستان و تاجيكستان هم برنامه‌های معرفی نمایشگاه در حال پیگیری است. اما در این میان مسائل مالی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است و سازمان‌های مختلف باید در این میان یاریگر بخش خصوصی باشند تا این نمایشگاه بین‌المللی تاثیر خود را در بخش‌ها و کشورهای مختلف داشته باشد.
 
به نظر شما ایجاد دبیرخانه دائمی نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو ضرورتی دارد؟
راه‌اندازی دبيرخانه دائمي ضرورتی است که نباید از نگاه دست‌اندرکاران چاپ و بسته‌بندی کشور در دو بخش خصوصی و دولتی مغفول بماند زیرا با تاسیس این دبیرخانه بسیاری از کارها و برنامه‌ریزی‌ها در زمان مخصوص خود انجام می‌شود، در غیر این صورت کارها فشرده می‌شود و نظم نخواهد داشت. اعضای دبیرخانه دائمی می‌توانند با فراغ بال کارها و برنامه‌ها را به افراد مشخصی بسپارند و در زمان مناسب، به نتیجه خوب و نهایی یابند و فعالان این حوزه هم نباید از این دبیرخانه غافل شوند، زیرا نتایج مثبتی به همراه دارد.
 
متولي کنونی نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو کیست؟
اکنون وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و موسسه فرهنگي اكو تولیت این نمایشگاه را بر عهده دارند. این نمایشگاه متشکل از نمایندگان چاپ و بسته‌بندی هفت کشور است که در رأس آنها جمهوري اسلامي قرار دارد. برپایی این نمایشگاه به نوعی حيثيت و آبروی جهاني جمهوري اسلامي ایران است و با توجه به سم‌پاشي‌هاي تبليغاتي برخی از کشورهای جهان، باید ظرفیت‌ها و توانایی‌های چاپی خود را به جهانیان نشان دهیم. ايران توانايي برگزاري این نمایشگاه را دارد و اصناف فعال در این صنعت هم با تمام قوا پشت این کار ايستاده‌اند و وزارت ارشاد به عنوان نماينده دولت و متولي صنعت چاپ و بسته‌بندي نقش اساسي در برگزاری هرچه بهتر نمایشگاه دارد. از سوی دیگر موسسه فرهنگي اكو به دليل سنخيت و مربوط بودن نمایشگاه به اين سازمان بايد در برگزاری این نمايشگاه حضور پررنگی داشته باشد زیرا اين كار شالوده فرهنگي دارد و نمايندگان دولتي كشورهاي مختلف در اين نمايشگاه حضور دارند و چشم همه آنها به چگونگی برگزاری پکو است.
 
آیا نمایندگان فروش ماشین‌آلات صنعت چاپ امسال می‌توانند ماشين‌هاي چاپ خود را در غرفه نصب یا راه‌اندازی کنند؟
در حال رایزنی با مسئولان نمایشگاه و دست‌اندرکاران چاپ هستیم تا ماشين‌ها نصب شود، زیرا هویت اصلی برگزاری یک نمایشگاه دستگاه‌های چاپی است که در این نمایشگاه نصب می‌شود.
 
 در حاشیه این نمایشگاه چه برنامه‌هایی را پیش‌بینی کرده‌اید؟
در تلاشیم با هماهنگی برخی چاپخانه‌داران بازدید گروهي از برخی چاپخانه‌های شهر مشهد بگذاریم. این کار قرار است به صورت گروهی و با ثبت‌نام قبلی انجام شود، بازدید از چاپخانه آستان قدس رضوی تاکنون قطعی شده است زیرا چاپخانه مجهز و تکمیلی است و در کنار آن نیز بازدید از چند مجتمع چاپی دیگر در دست بررسی است.
 
 آیا نشست‌هاي جانبي در حاشیه نمایشگاه برگزار می‌شود؟
همزمان با دومین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو، ‌جشنواره آثار برتر چاپي در خراسان رضوی برای نخستین بار برگزار می‌شود و‌ برنامه‌ريزي شده است تا هر روز در تالار نمايشگاه نشست‌های مختلفی برگزار شود تا بار علمی دست‌اندرکاران حوزه‌های مختلف چاپ و بسته‌بندی ارتقا یابد.
 
در پایان اگر سخنی دارید، بفرمایید.
تبلیغات و اطلاع‌رسانی از ارکان مهم و تاثیرگذار این نمایشگاه است که به مدد رسانه‌های جمعی امکان‌پذیر می‌شود. رسانه‌ها می‌توانند در تعامل و رایزنی با برگزارکنندگان نمایشگاه، زمینه اطلاع‌رسانی گسترده نمایشگاه را در مرزهای داخلی و خارجی فراهم کنند.
 

 


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : چهارشنبه ۲۳ آذر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |


رییس اتحادیه چاپخانه‌داران مشهد با بیان این‌که رقابت چاپخانه‌داران خصوصی و دولتی در فضایی ناعادلانه انجام می‌شود، گفت:

علی مغانی به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: بسیاری از چاپخانه‌های دولتی برای انتشار روزنامه یا نشریات مجوز فعالیت دارند، اما متاسفانه با گسترش فعالیت‌های خود، کارهای متفرقه نیز انجام می‌دهند.

وی ادامه داد: اغلب چاپخانه‌های دولتی در قالب موسسه فرهنگی فعالیت می‌کنند و چهار درصد مالیات ارزش افزوده را نمی‌دهند و قیمت نهایی آنها 9 درصد از قیمت چاپخانه‌های خصوصی پایین‌تر است.

مغانی با تاکید بر این‌که فعالیت چاپخانه‌داران خصوصی و دولتی در شرایط مساوی و یکسانی نیست، اظهار کرد: این چاپخانه‌ها بدون اینکه در شرایط یکسانی با چاپخانه‌های خصوصی باشند به راحتی در مناقصه‌ها شرکت می‌کنند، در حالی که چاپخانه‌دار خصوصی مالیات و ارزش افزوده را پرداخت می‌کند.

وی تصریح کرد: چاپخانه‌های دولتی قیمت پایین‌تری نسبت به چاپخانه‌های خصوصی به مشتری پیشنهاد می‌دهند و این تفاوت قیمت موجب ضرر به بخش خصوصی می‌شود.

به گفته رییس اتحادیه چاپخانه‌داران مشهد، وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی به عنوان متولی باید برنامه‌ریزی منظم و مدونی برای جلوگیری از این مشکلات انجام دهند، همچنین بازرسان دولتی باید مشکلات موجود در این بخش‌ را رصد و به آن رسیدگی کنند.

مغانی یادآور شد: صنعت چاپ در مشهد اکنون در وضعیت خوبی است و حدود 10 چاپخانه خصوصی کاملا مجهز با سرمایه‌گذاری‌های کلان در کنار دیگر چاپخانه‌داران این شهر نیازهای مشتریان را برطرف می‌کنند.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی
موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : سه شنبه ۱۷ آبان۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
مدیر اجرایی مسابقات تخصصی صنعت چاپ استان خراسان رضوی از فرصت سه ماهه چاپخانه‌داران این استان برای ارسال آثار به این مسابقات خبر داد.

عباس سرابیان به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: به دلیل برپایی مراسم تقدیر از برگزیدگان مسابقات چاپ همزمان با دومین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو (پکو 2012)، چاپخانه‌داران برای ارسال آثار تا اول بهمن ماه فرصت دارند.

وی افزود: چاپخانه‌داران می‌توانند در دو بخش مدیریت پروژه‌های چاپی و فرآیندها و روش‌های چاپی شامل کتاب، مجله، کاتالوگ، لبیل، افست، اسکرین، صحافی و ... آثار خود را به دبیرخانه مسابقات ارسال کنند.

وی ادامه داد: دبیرخانه مسابقات چاپ به دلیل اهمیت مدیریت در پروژه‌های چاپی، علاوه بر بررسی فنی آثار چاپی، ارزیابی مدیریت پروژه‌های چاپی را نیز در برنامه‌های خود قرار داده است.

سرابیان تصریح کرد: همچنین با توجه به ارزش و اهمیت پروژه‌ها و سرمایه‌گذاری‌های جدید در توسعه چاپ و نیز با هدف حمایت و تشویق صنعت‌گران و ماشین‌سازان این کار انجام می‌شود.

سرابیان با بیان اینکه فراخوان ارسال آثار به صحافان نیز اعلام شده است، اظهار کرد: صحافان زیرمجموعه اتحادیه ناشران و کتابفروشان مشهد هستند اما شرایطی پیش‌بینی شده تا آنها نیز در مسابقات شرکت کنند.

حدود 350 کانون تبلیغاتی، 160 چاپخانه‌دار و35 لیتوگرافی در استان خراسان رضوی مشغول کارند.

مراسم اختتامیه مسابقات آثار چاپ استان خراسان رضوی 19 بهمن ماه سال 1390 برگزار می‌شود.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : یکشنبه ۸ آبان۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |

شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو (پکو) روزهای 19 تا 22 بهمن ماه سال 1390 را زمان قطعی برپایی این نمایشگاه اعلام کرد

دبیر اجرایی دومین نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: زمان برپایی نمایشگاه با ماه محرم‌الحرام و ایام تاسوعا و عاشورا همزمان می‌شد و به دلیل پذیرش حجم گسترده زائران حرم امام رضا (ع)، شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفت این نمایشگاه دیرتر برگزار شود.

جلال ذکایی ادامه داد: همزمانی پکو با نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران نیز از دیگر دلایل به تعویق افتادن زمان برگزاری نمایشگاه است.

وی تصریح کرد: امیدواریم در زمان باقی‌مانده بتوانیم در سطح کشورهای منطقه تبلیغات و اطلاع‌رسانی خوب و مناسبی داشته باشیم.

ذکایی تصریح کرد: نمایشگاه پکو فرصت مناسبی برای دست‌اندرکاران صنعت چاپ ایران است تا با شناسایی بازارها و ظرفیت‌های چاپی منطقه،‌ زمینه توسعه صادرات را در بخش‌های مختلف فراهم کنند.

کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو عضو هستند.

پیش از این قرار بود نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی پکو 2011 ،   24 تا 27 آبان ماه در مشهد برگزار شود که اکنون با به تعویق افتادن زمان برگزاری، عملا نمایشگاه در سال 2012 میلادی برگزار می‌شود.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی
موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : پنجشنبه ۲۸ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |


رییس اتحادیه چاپخانه‌داران مشهد از پایان مراحل تغییر کاربری برای ساخت شهرک چاپ و نشر مشهد خبر داد و گفت:

علی مغانی به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: با دستور معاون سیاسی ـ امنیتی استانداری خراسان رضوی، نهادهای مرتبط با  شهرک‌سازی اقدامات اولیه تغییر کاربری را آغاز کردند.

وی ادامه داد: بیش از 250 واحد صنفی فعال در بخش‌های مختلف چاپ، لیتوگرافی، صحافی و نشر برای دریافت زمین در این شهرک ثبت‌نام کرده‌اند.

مغانی با اشاره به تفاوت متراژ‌های درخواستی متقاضیان اظهار کرد: برخی حرفه‌ها مانند صحافان نیازمند فضای بزرگی برای نصب دستگاه‌های سه یا چهارلاین هستند، همچنین چاپخانه‌های تمام اتوماتیک نیز در فهرست متقاضیان با زمین‌های بزرگ‌تر هستند.

وی با بیان اینکه فضای شهرک در فاز اول 30 هکتار پیش‌بینی شده است، تصریح کرد: با توجه به محدودیت فضای شهرک چاپ، امکان ثبت‌نام و حضور تمام چاپخانه‌داران و ناشران شهر مشهد وجود ندارد.

شهرک صنعتی چاپ و نشر مشهد در شهرک صنعتی طوس در نزدیکی شهر مشهد قرار دارد.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : پنجشنبه ۲۸ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |

برگزاری دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو (پکو) به بهمن ماه موکول شد.

عضو شورای سیاستگذاری دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو با اعلام این خبر به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: یکی از دلایل تعویق زمان برگزاری نمایشگاه، همزمانی آن با نمایشگاه چاپ و بسته‌بندی تهران است.

علی مغانی ادامه داد: از سوی دیگر زمان برپایی نمایشگاه با ماه محرم‌الحرام و ایام تاسوعا و عاشورا همزمان می‌شد و به دلیل پذیرش حجم گسترده زائران حرم امام رضا (ع)، شورای سیاست‌گذاری تصمیم گرفت این نمایشگاه دیرتر برگزار شود.

وی با اشاره به دیگر دلیل تغییر زمان برپایی نمایشگاه پکو اظهار کرد: زمان کوتاهی برای تبلیغ نمایشگاه در میان کشورهای عضو اکو وجود دارد و در این زمان محدود نمی‌توان تبلیغات مناسب و ارزشمندی انجام داد.

مغانی تصریح کرد: این نمایشگاه اگر چه قرار بود در سال 2011 میلادی برگزار شود، اما به دلیل تعویق در زمان برپایی، عملا در سال 2012 برگزار می‌شود.

به گفته وی، زمان دقیق برپایی نمایشگاه در رایزنی با موسسه نمایشگاه‌های مشهد به زودی اعلام می‌شود.

کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو عضو هستند.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : شنبه ۱۶ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |

رییس اتحادیه چاپخانه‌داران مشهد از برپایی نشست اعضای این اتحادیه با محمد غفاری معاون سیاسی و امنیتی استاندار خراسان رضوی در روز شنبه

علی مغانی در گفت‌وگو با خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: با توجه به بلاتکلیفی موقت پرونده شهرک چاپ و نشر مشهد، اکنون با پیگیری مستقیم معاون سیاسی امنیتی خراسان رضوی، برنامه‌های این شهرک پیگیری می‌شود.

وی ادامه داد: در نشست روز شنبه، قیمت متراژ زمین بر اساس وضعیت موجود و بهای شهرک‌های صنعتی استان تعیین خواهد شد.

مغانی با اشاره به بخشی از اقدامات انجام شده در این شهرک توضیح داد: اکنون اداره‌های فرهنگ و ارشاد اسلامی، محیط زیست، مسکن و شهرسازی و شرکت شهرک‌های استان زمینه‌های تغییر کاربری شهرک را آماده می‌کنند.

وی با اشاره به فضای 30 هکتاری شهرک، ادامه داد: با توجه به محدودیت فضای شهرک چاپ، امکان ثبت‌نام و حضور تمام چاپخانه‌داران و ناشران شهر مشهد فراهم نیست.

شهرک صنعتی چاپ و نشر مشهد در شهرک صنعتی طوس در نزدیکی شهر مشهد قرار دارد.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : چهارشنبه ۱۳ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
http://kpiu.ir

iranprint.kh@gmail.com

تلفن : 7-7256875

فكس : 7242008

بلوار سپهبد قرني قرني 25


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : چهارشنبه ۱۳ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
سومین نشست شورای سیاستگذاری صنعت چاپ سه‌شنبه (12 مهر) با حضور بهمن دری، معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، در این نشست موضوعاتی مانند حضور نمایندگان چاپ و بسته‌بندی ایران در نمایشگاه‌های بین‌المللی چاپ، ترکیب اعضای کمیته کارشناسی و مشورتی شورا، بحث و بررسی و تصویب دستورالعمل کمیته تخصصی برنامه‌ریزی و هماهنگی آموزش صنعت چاپ بررسی می‌شود.

همچنین بررسی و تصویب دستورالعمل کمیته تخصصی برنامه‌ریزی واردات و صادرات صنعت چاپ و بحث و بررسی کمیته تخصصی آینده‌نگری صنعت چاپ (بررسی تحولات صنعت چاپ ایران و جهان) نیز از دیگر دستورالعمل‌های این شوراست.

در دو نشست پیشین این شور، دستورالعمل شورای سیاستگذاری، دستورالعمل کمیته کارشناسی شورا، بررسی نحوه بهره‌مندی صنعت چاپ کشور از محل درآمد دولت از طرح هدفمندسازی یارانه‌ها و رسیدگی به تخلفات چاپخانه‌ها و صنایع وابسته بررسی شده بود.

اکنون در شورای سیاست‌گذاری صنعت چاپ کشور، بهمن دری به عنوان رییس و یوسف افراش در سمت دبیر فعالیت می‌کنند، همچنین حمید قبادی، مشاور اجرایی معاونت فرهنگی وزارت ارشاد، علی نیکوسخن رییس اتحادیه چاپخانه‌داران تهران، علی مغانی، رییس اتحادیه چاپخانه‌داران مشهد و غلامرضا شجاع، مدیرعامل تعاونی لیتوگرافان عضو شورا هستند.

رضا رضایی، رییس پیشین اتحادیه صادرکنندگان صنعت چاپ کشور و مسعود فرشی‌فرید نیز به عنوان استادان و نخبگان تحصیل‌کرده صنعت چاپ نیز در این شورا عضویت دارند.

همچنین در این شورا معاونت برنامه‌ریزی و شورای راهبردی دفتر ریاست جمهوری، نماینده‌ای از وزارت صنایع و معادن و وزارت بازرگانی همراه دو تن از کارشناسان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی عضوند.

این شورا هفتم تیر ماه امسال برای نخستین بار با هدف بررسی اولویت‌ها و نیازهای صنعت چاپ تشکیل شد.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : چهارشنبه ۱۳ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
رییس هیات مدیره انجمن حمایت از توسعه صنعت چاپ از برپایی نشست‌های تخصصی با موضوع چاپ و راهکارهای صادراتی آن

میثم حشمت‌خواه به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) گفت: سیاست‌گذاران انجمن در تلاش‌اند با انتخاب موضوعات کاربردی و اصولی صنعت چاپ، مباحث و نشست‌های تخصصی برگزار کنند.

وی ادامه داد: این موضوعات باید برای بازدیدکنندگان و غرفه‌داران جذاب و کاربردی باشد تا با استقبال و اقبال عمومی آنها روبه‌رو شود.

حشمت‌خواه با بیان اینکه برپایی نشست‌ و همایش‌های تخصصی در حاشیه نمایشگاه پکو 2011 به عهده انجمن است اظهار کرد: یکی از ملزومات برپایی نمایشگاه‌های بین‌المللی در سراسر دنیا، پیش‌بینی نشست‌های تخصصی متناسب با نیاز شرکت‌کنندگان و بازدیدکنندگان است.

وی تصریح کرد: به زودی فهرست نشست‌های تخصصی این نمایشگاه با مختصات زمانی و مکانی اعلام می‌شود.

در نمایشگاه پکو 2011، جدیدترین و به‌روزترین دستگاه‌ها و ماشین‌آلات صنعت چاپ در بخش‌های پیش از چاپ، فلکسو، سیلک اسکرین، صحافی، مواد اولیه، تولیدکنندگان ورق و کارتن و... در 10 هزار مترمربع به نمایش گذاشته می‌شود.

دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو (پکو 2011) 24 تا 27 آبان 1390 از ساعت 10 تا 18 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
دبیر اجرایی دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو (پکو 2011) گفت: 12 غرفه رایگان برای نمایندگان چاپ و بسته‌بندی

جلال ذکایی به خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا)، گفت: از هر کشور دو نفر به عنوان میهمان با هزینه نمایشگاه در این غرفه‌ها حضور دارند و می‌توانند توانمندی‌های چاپ کشورشان را به مخاطبان معرفی کنند.

وی افزود: این اقدام با هدف جذب مشتریان بالقوه برای صنعتگران ایرانی، همچنین آشنایی با توانمند‌ی‌های صادراتی آنان پیش‌بینی شده است.

ذکایی با بیان اینکه اطلاع‌رسانی خارجی از هفته آینده آغاز می‌شود، اظهار کرد: در نشست هفته آتی دبیرخانه نمایشگاه پکو 2011، برنامه‌ها و اقدامات کمیته‌های اصلی و فرعی نمایشگاه مشخص می‌شود.

به گفته وی، اکنون امور اجرایی نمایشگاه به عهده شرکت بازرگانی ترنج، دوره‌های آموزشی و فعالیت‌های جنبی با انجمن حمایت از توسعه صنعت چاپ، اطلاع رسانی و رایزنی با موسسه فرهنگی اکو و تشریفات و تبلیغات شهری توسط اتحادیه چاپخانه‌داران مشهد انجام می‌شود.

کشورهای ایران، ترکیه، افغانستان، پاکستان، آذربایجان، ازبکستان، تاجیکستان، ترکمنستان، قزاقستان و قرقیزستان در سازمان همکاری‌های اقتصادی اکو عضو هستند.

دومین نمایشگاه بین‌المللی چاپ و بسته‌بندی کشورهای عضو اکو(پکو 2011)،  24 تا 27 آبان 1390 در مرکز نمایشگاه‌های بین‌المللی مشهد برگزار می‌شود.


به نقل از : خبرگزاری ایبنا
خبرنگار : ساره گودرزی


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ ایران ، اخبار چاپ مشهد

تاريخ : یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |

سامانه اطلاع رساني دبيرخانه دهمين دوره مسابقات 


تخصصي جشنواره چاپ ايران


http://printaward.ir/


تهران . خيابان وحيد دستگردي . خيابان فريد افشار . 


خيابان دليري . كوچه فراهاني . پلاك 13 . طبقه دوم


تلفن : 4- 26601322  نمابر : 22640127 صندوق پستي


: 5738 – 15875 دبيرخانه مسابقات تخصصي جشنواره


چاپ ايران 2nd Floor - No. 13 - Farhani St. -  Daliri


St. - Dastgerdi St. - Tehran - Iran P.O.Box: 15875 -


5738 Info@printaward.ir  , www.printaward.ir


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : یکشنبه ۳ مهر۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
   
     
   
     
   
 
 

ي


موضوعات مرتبط: اخبار چاپ مشهد

تاريخ : دوشنبه ۲۸ شهریور۱۳۹۰ | | نویسنده : سعید امیدوار |
.: Weblog Themes By VatanSkin :.